Program

61. festival Zmajevih dečjih igara

ЗМАЈЕВЕ ДЕЧЈЕ ИГРЕ
Међународни центар књижевности за децу

61.ЈУНСКИ ПРОГРАМИ

А радост песму пева!

Нови Сад
4 – 10. јун 2018.

Јунске програме 61. Змајевих дечијих игара
подржали су

ГРАД НОВИ САД
Градска управа за културу

Секретаријат за културу, јавно информисање и
односе с верским заједницама АП Војводине

Министарство културе и информисања

Министарство трговине, туризма и
телекомуникациј а Републике Србије

Велики пријатељи
ТЕЛЕКОМ СРБИЈА
ERSTE BANK

MEDLAB
IMPERIAL STUDIO
FORMA IDEALE
SCHNEIDER ELECTRIC DMS NS
STAMPARIJA FORUM/MAGYAR SZO
Мс DONALD’S NICEFOODS – RESTORANI doo
FITCO DOO
NEOFYTON
YUMIS
AGROCESLA
CHIPSWAY
CARIBIC
МЕДЕЛА
ПРИВРЕДНА КОМОРА ВОЈВОДИНЕ
УНИВЕРЗАЛ

Медијски пријатељи
Радио телевизија Војводине
Новосадска телевизија
Дневник
Мали Невен и Невен
КултТура

Понедељак
4. јун

10.30
Сремска Каменица

СВЕТЛИ ГРОБОВИ
Змајеве стихове говори
драмска уметница Емина Елор
у присуству ученика основне школе
Јован Јовановић Змај из Сремске Каменице

11.00
Спомен збирка Јован Јовановић Змај
Сремска Каменица

А РАДОСТ ПЕСМУ ПЕВА!
Отварање 61. Јунских програма
и додела признања Змајевих дечјих игара

Реч на отварању, носилац Змајевог штапа
Тоде Николетић, књижевник

Уручење Награде Змајевих дечјих игара
Позоришту лутака Пинокио

Шта ли мисли Душко
камишибаи минијатура у извођењу
проф. Јованке Улић

11.00
Вртић ПУ Радосно детињство у Новом Саду

ЗМАЈЕВО ПОЗОРЈЕ
Представа Необични интервју
Удруге за сценску, глазбену и ликовну умјетност
Креатива за културу из Ђакова

16.00

ЗМАЈЕВА БИБЛИОТЕКА
Гостовање писаца у новосадским основним
школама
и одељењима Градске библиотеке Новог Сада
Учествују:
Гордана Малетић, Зорица Бајин Ђукановић,
Славка Петковић Грујичић, Гордана Тимотијевић,
Виолета Јовић, Весна Видојевић Гајовић,
Лидија Николић, Весна Тiоровић Бутрић,
Ивана Нешић, Тоде Николетић, Божидар Мандић,
Градимир Стојковић, Слободан Станишић,
Мирко С. Марковић, Бранко Стевановић,
Деј ан Алексић, Драгомир ‘Fiулафић,
Бошко Ломовић, Мирослав Кокошар,
Горан Новаков, Рајко Лукач, Пеђа Трајковић

Координатор: Катарина Новаковић

17.30
Католичка порта

ДИГИТАЛНИ ЗМАЈ
Дечији рачунарски свет
Програм компаније Schneider Electric DMS NS

18.00 Змај Јовина улица

ATEЉE НА ОТВОРЕНОМ
Сликарска радионица за децу

18.00
Трг слободе

ДЕЧИЈИ ТРГ
Игре нашег и Змајевог доба

 

18.00
Трг слободе, Мала сцена

ОВДЕ СТАНУЈУ ПЕСМЕ
Књижевни и музички наступи

Учествују:
ПУ Мала школа Сремска Каменица,
Теодора Окулић,
Центар Музика,
Солисти Музичке школе Исидор Бајић,
Матеј Фејди, Лана Борковац, сакософон
класа проф. Сандра Дропо
клавирска сарадња: проф. Јелена Васин Кекић
Катарина Марић, Туро Тимеа, виолине
класа проф. Мартон Ибоја
клавирска сарадња проф. Александра Војнак
Катарина Теофанов, флаута
класа проф. Јасна Марковић
клавирска сарадња проф. Марија Тзокић
Омладински поп-рок оркестар
Soundcheck Orchestra,
Trio Sorrele — Ема, Нора и Николета Цветичанин
и књижевници Божидар Мандић,
Тоде Николетић и Бранко Стевановић

Проrрам води Маша Кинђер Петрић

Уторак
5. јун

10.00 -16.00
Позориште младих и вртић ПУ Радосно детињство

Представе Змајевог позорја

ЗАМИСЛИТЕ, ДЕЦО
Центра за развој цивилног друштва из Зрењанина

СИРОМАШНИ РОМЕО
Драмске секције основне школе Иса Бајић из Куле

НАША МАШТА МОЖЕ СВАШТА
Театра ФЕДРА из Бугојна

ЗЛАТОКОСА
Удружења Анђели чувари из Ваљева

10.00
Градска библиотека, Дечје одељење

КЊИГА, СЛИКА И МУЗИКА
Проrрам листа за децу Машталица
Учествују деца из новосадских вртића
и музичких школа
Гост: Слободан Станишић, књижевник

Координатори: Весна Пантић и Ксенија Милић

11.00
Змајеве дечје игре, Змај Јовина 26/2

МЕЂУФЕСТИВАЛСКА САРАДЊА
Представљање књижевних фестивала
за децу и младе из Србиј е и региона

11.00
Библиотечки огранак Бранко Радичевић,
Сремски Карловци

ЗМАЈЕВО ПОЗОРЈЕ
ЈЕДНОМ ЈА ТАКО…
Представа полазника школе глуме
Драгана Плавшић из Ниша

16.30
Атријум Градске библиотеке, Дунавска 1

ЗМАЈЕВА БИБЛИОТЕКА
Представљање књиге Приче Милана Мађарева
Реч о књизи проф. Јован Јbуштановић

17.30
Католичка порта

ДИГИТАЛНИ ЗМАЈ
Дечији рачунарски свет
Програм компаније Schneider Electric DMS NS

18.00
Змај Јовина улица

ATEJbE НА ОТВОРЕНОМ
Сликарска радионица за децу

18.00
Трг слободе, Мала сцена

ОВДЕ СТАНУЈУ ПЕСМЕ
Књижевни, позоришни и музички наступи

Учествују:
Вршачка литерарна радионица,
ПУ Коцкица из Футога,

основна школа Петар Кочић из Инђије I1,
Весна Јовић
и луткарска група Пчелица из Госпођинаца,
Основна школа Стевица Јовановић и Генијалци IV2
из Панчева,
плесни студио Импулс и ПУ Кермит, ПУ Змај,
Балетски студио Реверанс, ПУ Златно сунце из
Новог Сада

ДЕЧИЈИ ТРГ
Игре нашег и Змајевог доба

18.00
УПИДИВ- галерија Форма
Илиј е Огњановића 3

ДЕТЕ КАО ИСПИРАЦИЈА У ПЛАКАТСКОЈ
УМЕТНОСТИ
Изложба радова дизајнера

Реч на отварању
Здравко Рајчетић, теоретичар уметности
Кустоско вођење
Мирјана Даниловић, историчар уметности

19.15
Трг слободе, Мала сцена

БОРБА СТИХОВА
Учествују:
Основне школе
Јован Поповић и Васа Стајић из Новог Сада,
Јован Јовановић Змај из Сремске Каменице,
Muxajno Пупин из Ветерника,
Мирослав Антић из Футога и Иса Бајић из Куле
Координатори:
проф. Ивана Шовљански
и проф. Вера Стојшић Гашпаровски

ПЕСМА КРИЛА РАЗАВИЛА
на Змај еве стихове компоновали су
ученици основних школа
Петефи Шандор и Јован Поповић
и чланови друштва Инструментал из Новог Сада

Аутор и водитељ програма Александар Балош Гонзо

Координатори:
проф. Велинка Стаки$, проф. Ивана Шовљански
и проф. Срба Јанков

Среда
6. ј ун

9.30
Змај Јовина улица

ЗДРАВИ ЗУБИ У ЗДРАВОЈ ПОРОДИЦИ
Програм припрема и реализује Служба
стоматолошке здравствене заштите
Дома здравља Нови Сад

Гости: деца из предшколске установе
Радосно детињство, вртићи:
Змај
Васпитачи
Весна Здравковић, Сања Ковачевић,
Данијела Кесић и Наташа Стакић
Плави зец
Васпитачи
Радмила Стевић и Славка Митрић

9.45
Шетња кроз старо градско језгро Новог Сада

КРОЗ УЛИЦУ ЛИПА
У сарадњи са Заводом за заштиту споменика
културе Града Новог Сада
Програм води проф. Александра Зековић

10.00
Библиотечки огранак Бранко Радичевић,
Сремски Карловци

ЗМАЈЕВА БИБЛИОТЕКА
Гост: Бранко Стевановић, књижевник

10.00
Змајеве дечје игре

ЗМАЈЕВА БИБЛИОТЕКА
KYTiA ЗА БАЈКЕ

Традиција и уметничко обликовање
Бајке народа света приповеда глумица
Санела Милошевић

10.00 —16.00
Позориште младих

ЗМАЈЕВО ПОЗОРЈЕ

Представе
БИО ЈЕДНОМ ЈЕДАН МОЈ СВЕТ
И
ВАМПИРСКИ ВАЛЦЕР
‘Fiачке сцене Шарене искрице из Новог Сада

ВИОЛИНИСТА НА КРОВУ
Музичко-драмске трупе ученика средњих школа
Music andDrama Lab из Зај ечара

СЕДАМ СНЕЖАНА И ПАТУЈbАК
Драмске сцене СПКД Просвјета из Прњавора

11.00
Удружење за помоћ МНРО Града Новог Сада,
Сељачких буна 83

ЗМАЈЕВО ПОЗОРЈЕ
Представа Кувар у режији и извођењу
Цветина Аничића

11.00
Змајеве дечје игре

ЗМАЈЕВА БИБЛИОТЕКА
ТИХО, УЧИМО О ФИЛМУ

Програм Кино клуба Нови Сад

17.30
Католичка порта

ДИГИТАЛНИ ЗМАЈ
Дечији рачунарски свет
Програм компаније Schneider Electric DMS NS

ЕДУКАТИВНА РАДИОНИЦА
Едукативног центра Малац генијалац 021

18.00
Змај Јовина улица

ATEJbE НА ОТВОРЕНОМ
Сликарска радионица

18.00
Трг слободе, Мала сцена

ОВДЕ СТАНУЈУ ПЕСМЕ
Књижевни, позоришни и музички наступи

Учествују:
Кристина Ковач и Никола Вукмировић,
Градско казалиште из Белог Манастира,
основне школе
Јbупче Шпанац из Беле Паланке
и Иван Гундулић из Ченеја и Новог Сада

Програм води Маша Кинђер Петрић

ДЕЧИЈИ ТРГ
Иrре нашег и Змајевог доба

18.00
Угао Гимназиј ске и Дунавске улице

ПОД ЛИПАМА
Дечја поезија и проза

Програм води Бане Росић

Четвртак
7. јун

9.15
Дунавски парк

ГАЛЕРИЈА НА АСФАЛТУ
Цртеже креирају малишани
Предшколске установе Радосно детињство
из Новог Сада
Вртићи:
Чаролија,
Васпитачи Гордана Стојшин, Габријела Шпајзер
Драгана Роглић и Валерија Савовић
Пчелица,
Васпитачи Радица Пандуревић и Светлана Кончић
Палчица,
Васпитачи
Јулија Вујновић и Драгана Дорић Лакићевић
Гост: Бранко Стевановић, књижевник

9.30
Змај Јовина улица

ЗДРАВИ ЗУБИ У ЗДРАВОЈ ПОРОДИЦИ
Програм припрема и реализуј е Служба
стоматолошке здравствене заштите
Дома здравља Нови Сад
Гости: деца из предшколске установе
Радосно детињство, вртићи:
Весели возић,
Васпитачи Биљана Нинковић и Олесија Колбас
Пчелица,
Васпитачи Весна Јовановић и Милена Михајлица

9.45
Шетња кроз старо градско језгро Новог Сада

КРОЗ УЛИЦУ ЛИПА
У сарадњи са Заводом за заштиту споменика
културе Града Новог Сада
Програм води проф. Александра Зековић

10.00
Змајеве дечје игре

ЗМАЈЕВА БИБЛИОТЕКА
ТИХО, УЧИМО О ФИЛМУ
Проrрам Кино клуба Нови Сад
Радионицу води Филип Марковиновић

10.00 -15.00
Позориште младих и основне школе у Новом Саду

ЗМАЈЕВО ПОЗОРЈЕ

Представе
101 ДАЛМАТИНАЦ
Аматерског позоришта Бранислав Нушић из Шида

РУЖНО ПАЧЕ
Основне школе Јован Јовановић Змај из Шида

СВИЊАР
Драмске секције основне школе
Сремски фронт из Шида

МАРТА СМАРТ И ВАШАР ЗАГОНЕТКИ
основне школе Јbупче Шпанац из Беле Паланке

10.00 и 16.00
Матица српска, Матице српске 1

СУБЈЕКТИ, ЛИКОВИ И ИДЕНТИТЕТИ У
КЊИЖЕВНОСТИ ЗА ДЕЦУ
Саветовање о књижевности за децу

Учествују:
Снежана Шаранчић Чутура,
Владислава Гордић Петковић,
Јелена Спасић, Игор Петровић, Сања Ловрић Краљ,
Ивана Милковић, Биљана Петровић, Сања Роић,
Ива Гргић Мароевић, Анико Уташи,
Наташа Кљајић, Милена Зорић,
Милутин Тзуричковић, Горица Радмиловић,
Кристина Слуњски, Андријана Кос Лајтман,
Анкица Вучковић, Јелена Стефановић,
Миомир Милинковић, Мирј ана Стакић,
Тихомир Петровић,
Мила Бељански и Отилиа Велишек Брашко

Модератор: Јован Јbуштановић

11.00
УПИДИВ, Галериј а Форма

ПЛАКАТ ЗА ДЕЦУ
Уметничку радионицу воде
Мирјана Даниловић и Здравко Рајчетић

17.00
Позориште младих

ЗМАЈЕВО ПОЗОРЈЕ
Представа Мала вила ансамбла Позоришта младих
из Новог Сада

17.00
Трг републике, Велика сцена

УЛИЧАРОЛИЈЕ
Музички, глумачки и плесни наступи деце и младик

Учествују:
Словачко КУД Једнота
и Хрватско културно друштво из Шида,
КУД Петар Кочиlг из Челарева, КУД Нера,
Школа фолклора Новосађанче,
Дечији вртић Speak Up из Новог Сада,
Ансамбл Лаза Костић из Ковиља

Концерте приређују
оркестар Инструментал из Ветерника,
Дечији вртић Маштоленд и Креативна музичка
радионица Дружицирање,
Школа музике Мелодис, Музички центар Орфеј,
Дечији кор Звончићи из Новог Сада
и удружење Колегијум из Зрењанина

Представу Пепел~уга
изводи Балетски студио La Sylphide из Новог Сада

Програм води Креативни студио Чаролија

17.30
Католичка порта

ДИГИТАЛНИ ЗМАЈ
Дечији рачунарски свет
Програм компаније Schneider Electric DMS NS

17.30
Трг републике

ЕДУКАТИВНЕ РАДИОНИЦЕ
Едукативне радионице воде
Центар за образовање Кефало
и
Дечијег едукативног центра Brainobrain Wіzards

17.30
Трг републике

УПОЗНАЈТЕ ВИТЕЗОВЕ
Програм удружења за очување средњевекове
културе и традиције
Црвени гавранови

18.00
Трг слободе, Мала сцена

ОВДЕ СТАНУЈУ ПЕСМЕ
Књижевни, позоришни и музички наступи

Учествују:
Мала школа из Сремске Каменице,
Креативни кутак из Чуруга,
основна школа Сремски фронт и Луткарска секција
Наташе Миљановић из Шида, Предшколске
установе Цврчак, Сунђер Боб и Патрик,
Фрулашка секција КУД Светозар Марковић
и Школа енглеског језика Brighties из Новог Сада

Програм води Маша Кинђер Петрић

ДЕЧИЈИ ТРГ
Игре нашег и Змајевог доба

18.00
Висока струковна школа за образовање васпитача

ЗМАЈЕВО ПОЗОРЈЕ
Представа Ризница Позоришта Промена
Академије уметности у Новом Саду
у извођењу студената
прве године глуме
у класи
проф. Бориса Лијешевића
и асистента Милана Новаковића

18.00
Змај Јовина улица

ATEJbE НА ОТВОРЕНОМ
Сликарска радионица за децу

18.00
Католичка порта

КО У ЧУДА ВЕРУЈЕ…
Ликовну радионицу води Лео Баркарола

18.00
Угао Гимназиј ске и Дунавске улице

ПОД ЛИПАМА
Дечја поезија и проза
Програм води Бане Росић

Петак
8. јун

9.00
Трг републике

ЈА И МОЈА ПОРОДИЦА
– ПОРОДИЧНО СТАБЛО
Програм реализују Медицински факултет, Нови Сад
Институт за здравствену заштиту деце и омладине
Војводине

Програм су припремили:
проф. др Ивана Кавечан, др Милан Обреновић,
асист. др Радојица Савић и др Борис Привродски

9.30
Змај Јовина улица

ЗДРАВИ ЗУБИ У ЗДРАВОЈ ПОРОДИЦИ
Програм припрема и реализује
Служба стоматолошке здравствене заштите
Дома здравља Нови Сад
Гости: деца из предшколске установе
Радосно детињство, вртићи
Вилењак
васпитачи
Јасмина Шкунца Сабљар и Татј ана Бабић
Веверица
васпитачи Сандра Миљановић и Бранка Вигњевић

9.30
Трг републике, Велика сцена

ТРЕБА ХТЕТИ, ТРЕБА СМЕТИ…
Наступ малишана
Предшколске установе Радосно детињство
из Новог Сада

Весели патуљци,

васпитачи

Ивана Мучаји и Маја Радујков
Панда,

васпитачи Снежана Тот Дражић и Владана Глушац
Чаролија,

васпитачи Ивана Мерес, Ана Ненадовић
Гордана Стојшин и Габријела Шпајзер
Златна греда,

васпитачи Јелена Дабић и Весна Крагуљ
Новосађанче,

васпитачи Оливера Лабавић и Мирјана Гавриловић
Дунавски цвет,

васпитачи Марј ана Ивановић и Јелена Вуј овић
Венди,

васпитачи Милена Божовић и Драгица Морача
Споменак,

васпитачи Паулина Самарџић и Весна Ливринић
Палчица,

васпитачи Јелена Корцеба и Јармила Тот
Колибри,

васпитачи Сандра Миљанић, диригент
Сања Молнар, даире

Деспина Станковић, клавијатура

Програм воде васпитачи
Зорица Вујатов и Перица Петрић

Координатори:
Педагози Жељка Милановић и Весна Кезуновић

9.30
Трг слободе

БОЛНИЦА ЗА МЕДВЕДИТiЕ
Пројекат ЕМСА Нови Сад у којем учествују
студенти Медицинског факултета из Новог Сада
Координатор: Тијана Боганч

Гости: деца из Предшколске установе
Радосно детињство, вртићи:
Калимеро,
васпитачи Мариј ана Карпузовић и Лидиј а Митров
Плави чуперак,
васпитачи Татјана Васић и Александра Тодоровић
Вилењак,
васпитачи Сања Ђаковић и Јелена Чубјак Коларски

10.00
Матица српска, Матице српске 1

СУБЈЕКТИ, ЛИКОВИ И ИДЕНТИТЕТИ У
КЊИЖЕВНОСТИ ЗА ДЕЦУ
Саветовање о књижевности за децу

Учествују: Тbиљана Пешикан Тbуштановић,
Страхиња Полић, Душица Потић,
Наташа Половина, Сава Уко, Тамара Грујић,
Растко Лончар, Мирјана Карановић,
Предраг Јашовић, Јелена Вељковић Мекић,
Ивана Мијић Немет и Ивана Игњатов Поповић

Модератор: Јован Јbуштановић

10.00
Змајеве дечје игре, Змај Јовина 26

ЗМАЈЕВА БИБЛИОТЕКА
Традиција и уметничко обликовање

13.00
УПИДИВ, Галериј а Форма

ПЛАКАТ ЗА ДЕЦУ
Уметничку радионицу воде
Мирјана Даниловић и Здравко Рајчетић

13.00
Покрајински завод за заштиту природе
Радничка 20 а

КО XOTiE ДА ДОЖИВИ ЧУДА
МОРА ВЕРОВАТИ ДА ОНА ПОСТОЈЕ
Изложба дечијих илустрација литерарних дела
у сарадњи са Центром за ликовно васпитање деце
и омладине Војводине

Награђени:
Никола Лукић, Себастиан Милкови, Тијана Радић,
Андреа Веселиновић, Хана Искрин,
Тзорђе Петровић, Огњен Ранђеловић,
Татјана Панић, Вукашин Беквалац, Маша Лукић,
Андреј Шикопарија, Кира Ваш
Награђени ликовни педагози:
Славка Митрић и Радмила Стевовић

Координатор Ева Феди

14.00
Свратиште за децу и младе

ЗМАЈЕВО ПОЗОРЈЕ
Представа Санједне Марте у извођењу
Позоришног студиа Нада

16.00
Основна школа Јован Јовановић Змај,
Сремска Каменица

ЗМАЈЕВА БИБЛИОТЕКА
ЗАЈbУБИ СЕ У ПРОЛЕТiЕ
Представа Центра за културу и уметност
из Алексинца

17.00
Трг републике, Велика сцена

УЛИЧАРОЛИЈЕ
Глумачки, плесни и музички наступи деце

Учествују:
КУД Свети Сава из Kaћa,
Културни центар из Бегеча,
АКУД Младост са Ченеј а,
СКУД Ђурђевах из Новог Сада,
дечији вртићи Златокоса из Борова
и Меда из Футога,
основна школа Петефи Шандор из Бечеја,
предшколске установе Петар Пан из Ловћенца
и Бамби из Бачке Тополе,
Балетска rрупа из Бачке Тополе
и Балетска школа из Новог Сада

Концерт приређују:
Дечији хор Сунцокрети из Новог Сада,
Лира из Коцељеве
и Енд бенд Бубамара из Бечеја

Представу Пут охо света
изводи Балетски студио Луденс из Новог Сада

Програм води Славица Вучетић

17.30
Католичка порта

ДИГИТАЛНИ ЗМАЈ
Дечији рачунарски свет
Програм компаније Schneider Electric DMS NS

17.30
Трг републике

ЕДУКАТИВНА РАДИОНИЦА
Едукативног центра Малац генијалац 021

17.30
Спортски терен Соколског друштва Војводина

ПЛЕСНИ ПОДИЈУМ
Спортски и плесни дечји наступи

Учествују:
aXiss dance из Футога, плесни студио Звездице
из Петроварадина,
Друштво спорт за све Партизан 2, Arte dance,
Соколско друштво Војводина,
Плесни клубови Лала, Импулс,
Play dance studio, Балетски студио Дина Миклић
из Новог Сада,
ПУ Jby6a Станковић из Беочина,
Royal dance Centar из Бачке Паланке,
ПУ вртић Златно сунце из Ветерника,
Master dance из Новог Сада и Србобрана

18.00
Трг слободе, Мала сцена

ОВДЕ СТАНУЈУ ПЕСМЕ
Књижевни, позоришни и музички наступи

Учествују: Радионица перкусија Ритам душе
из Новог Бечеја, Одељење IV2 основне школе
Душан Јерковић из Инђије,
основна школа Свети Сава из Београда,
Драмски студио Наташа,
ПУ Dreamland из Новог Сада и Центар за културу
и уметност из Алексинца

ДЕЧИЈИ ТРГ
Иrре нашег и Змајевог доба

18.00
Змај Јовина улица

ATEJbE НА ОТВОРЕНОМ
Сликарска радионица за децу

18.00
Градска библиотека, Дунавска 1

ФИНСКИ ДАН
Ликовна и језичка радионица
Сеура Српско-финског друштва

Координатор проrрама: Оливера Стевановић

18.00
Католичка порта

КО У ЧУДА ВЕРУЈЕ…
Ликовну радионицу води Лео Баркарола

18.00
Угао Гимназиј ске и Дунавске улице

ПОД ЛИПАМА
Дечја поезија и проза
Програм води Бане Росић

18.00
Дечиј е село Др Милорад Павловић,
Сремска Каменица

ЗМАЈЕВА БИБЛИОТЕКА
ТЕШКА ТОРБА
Представа полазника школе Цирконео
Ментор: Драган Јајић Владисављев

18.00
Карловачка гимназиј а

ЗМАЈЕВО ПОЗОРЈЕ
Представа Театра Мишоловха

Координатори програма:
Јелена Здравковић и Ибро Сакић

18.30
Змај Јовина улица

РИТАМ ДУШЕ
Радионицу перкусија води проф. Ђypa Ернст

19.00
Градска библиотека, Дунавска 1

ФИНСКИ МОДЕЛ ОДРАСТАЊА
Предавање реализуј е Сеура српско-финско друштво

19.00
Змај Јовина улица

ШЕТЊА УНИВЕРЗУМОМ
Програм реализују астрономска друштва
Нови Сад, Космос и Лира
Чланови пројекта VoBaNISTA

19.30
Трг слободе, Мала сцена

ЗМАЈЕВО ПОЗОРЈЕ
Представе камишибаи театра изводе студенти
Високе школе струковних студија за образовање
васпитача у Новом Саду

Субота
9. јун

11.00
Културно информативни центар Футог

ЗМАЈЕВА БИБЛИОТЕКА
Представа полазника школе Цирконео

17.00
Спортски терен Соколског друштва Војводина

ПЛЕСНИ ПОДИЈУМ
Спортски и плесни дечји наступи

Учествују:

Плесни клуб Dance из Сремске Каменице,
основна школа Јован Поповић из Баноштора,
секција модерног плеса Звездице из Надаља
и Србобрана, КУД Слобода из Руменке,
основна школа Јован Јовановић Змај
из Сремске Каменице – ритмичка секција
Душице Аџић, ПУ Бамби- група Облачићи из Куле,
КУД Дурмитор – Plesni klub Teens из Куле,
АКУД Јован Поповић из Титела,

Creative dance studio, Energ fтt fitnes,
City dance studio, Master dance, Mantock dance,
Kids planet international,

Вртић Нарру place и Балетски студио Реверанс,
Stage dance studio,

Балетски студио Неда Новаковић,
Плесни студио Dance revolution,

ПУ Ружин гај,

основне школе Душан Радовић и Вук Караџић,
ПУ Пуж, ПУ Мадагаскар из Новог Сада

17.00
Трг републике, Велика сцена

УЛИЧАРОЛИЈЕ
Музички, глумачки и плесни наступи деце

Учествују: Центар Вук Стефановић Kapaџuћ
из Ниша, КУД Соко из Инђије,
Балетски студио Арт центар из Београда,
NS Pro Group, Искрице и муње из Новог Сада

Концерте приређују: Бајићеви мали гудачи,
Хор Бајићеви славуји и Креативни М кутак
из Новог Сада

Плесну представу Моцарт изводи Viva Dance Academy из Новог Сада

Програм води Слободан Нинковић

17.30
Католичка порта

ДИГИТАЛНИ ЗМАЈ
Дечији рачунарски свет
Програм компаније Schneider Electric DMS NS

17.30
Трг републике

БОЛНИЦА ЗА МЕДВЕДИТiЕ
Пројекат ЕМСА Нови Сад у којем учествују
студенти Медицинског факултета из Новог Сада

17.30
Трг републике

УМЕТНИЧКЕ И ЕДУКАТИВНЕ РАДИОНИЦЕ
Радионицу Другарство у облицима
води Кутак Већи од вртића Мало хралевство

Едукативне радионице
Дечијег едукативног центра Brainobrain Wizards
и
Центра за образовање Кефало
из Новог Сада

18.00
Трг слободе, Мала сцена

ОВДЕ СТАНУЈУ ПЕСМЕ
Књижевни и музички наступи

Учествују: ПУ Бамби из Куле
– Секција Чувајмо Светосавље,
Школица музике Вивак из Сремске Митровице,
ПУ Шхолигрица,
Студио за музичко образовање Bravissimo
из Новог Сада

Програм води Маша Кинђер Петрић

ДЕЧИЈИ ТРГ
Игре нашег и Змајевог доба

18.00
Змај Јовина улица

ATEJbE НА ОТВОРЕНОМ
Сликарска радионица

18.00
Угао Гимназиј ске и Дунавске улице

ПОД ЛИПАМА
Дечја поезија и проза
Програм води Бане Росић

18.00
Трг републике

ЗМАЈЕВА БИБЛИОТЕКА
Представљање дечијих књижевних часописа
Невен и Мали Невен

19.00
Змај Јовина улица

ШЕТЊА УНИВЕРЗУМОМ
Програм реализују астрономска друштва
Нови Сад, Космос и Лира

19.30
Дунавски парк, Салетла
ПОЗОРИШТЕ ЛУТАКА И СЕНКИ
Представе студената
Високе школе струковних студија за образовање
васпитача у Новом Саду

Ментори: проф. Јованка Улић
и проф. Ивана Игњатов Поповић

19.30
Трг слободе, Мала сцена

АЛИ НИЈЕ ТО ЈОШ ГОТОВО
Наступ бенда Пет минута славе

Вид Малбашић, вокал и гитара
Милан Богосављевић, бас гитара
Иван Живковић, гитара
Петар Мариновић, бубњеви

20.00
Висока школа струковних студиј а
за образовање васпитача, Петра Драпшина 8

ЗМАЈЕВО ПОЗОРЈЕ
Представа Пријемни испит
Позоришта Промена
Академије уметности у Новом Саду
у извођењу студената
прве године глуме
у класи
проф. Бориса Лијешевића
и асистента Милана Новаковића

Разговор о позоришним занимањима

Недеља
10. јун

17.00
Трг републике, Велика сцена

УЛИЧАРОЛИЈЕ
Глумачки, плесни и музички наступи деце

Учествују: Удружење Фолклорика,
културно уметничка друштва
Светозар Марковић и Соња Маринковић
из Новог Сада,
Јана из Земуна, Стеван Мокрањац из Kaћa,
Виноградар из Лединаца,
Степино коло из Степановићева,
Милица Стојадиновић Српкиња из Буковца,
Бранково коло из Сремских Карловаца,
Бранко Радичевић из Кисача,
Бранислав Нушић из ‘Fiypђeвa

Програм води Саша Латиновић

17.30
Трг републике

БОЛНИЦА ЗА МЕДВЕДИТiЕ
Пројекат ЕМСА Нови Сад у којем учествују
студенти Медицинског факултета из Новог Сада

17.30
Католичка порта

ДИГИТАЛНИ ЗМАЈ
Дечији рачунарски свет
Програм компаније Schneider Electric DMS NS

 

17.30
Трг републике

ЕДУКАТИВНЕ РАДИОНИЦЕ
Дечијег едукативног центра Brainobrain Wizards
Едукативног центра Малац генијалац 021
И
Центра за образовање Кефало
из Новог Сада

18.00
Змај Јовина улица

ATEJbE НА ОТВОРЕНОМ
Сликарска радионица за децу

18.00
Угао Гимназиј ске и Дунавске улице

ПОД ЛИПАМА
Дечја поезија и проза
Програм води Бане Росић

18.00
Католичка порта

МАЛЕ МАТЕМАТИЧКЕ МАШИНЕ
Едукативна радионица
Департмана за математику и информатику
Природно-математичког факултета
Универзитета у Новом Саду

Радионицу воде: Марина Малагурски,
Анђелија Костић, Вања Никовић,
Богдан Станковски и Душан Бинић

Координатори:
проф. Јелена Алексић и проф. Наташа Спакић

18.00
Трг слободе, Мала сцена

ОВДЕ СТАНУЈУ ПЕСМЕ
Књижевни, драмски и музички наступи

КУД Бранко Радичевић из Пачетина,
Музичко драмска радионица Чаролија,
Позоришна радионица Имали глумацје глумац
Дечијег културног центра
Деци на дар из Новог Сада,
Дечиј и бенд Бубамара из Бечеј а

Програм води Маша Кинђер Петрић

ДЕЧИЈИ ТРГ
Игре нашег и Змајевог доба

18.00
Шетња кроз старо градско језгро Новог Сада

КРОЗ УЛИЦУ ЛИПА

18.30
Трг републике

НЕВИДЈbИВА ПОЕЗИЈА
Уметничку радионица воде
Катарина Стојановић и Миливој Костић

19.00
Змајеве дечје игре

ТИХО, УЧИМО О ФИЛМУ
Проrрам Кино хлуба Нови Сад

19.00
Змај Јовина улица

ШЕТЊА УНИВЕРЗУМОМ
Програм реализују астрономска друштва
Нови Сад, Космос и Лира

20.00
Трг слободе, Мала сцена

ЧЕКАЈУТiИ
Концерт бенда Реторика из Новог Сада
Радован Максимовић, вокал
Владимир Миј атовић, гитара, вокал
Оливер Ветлес, бас гитара, вокал
Алекса Николић, бубњеви

ИЛУСТРУЈМО ЗМАЈА
Радионице Естер Тајрикове, уметнице из Чешке
у оквиру прој екта Plants AiR
реализују Змајеве дечје игре и Нови Сад 2021 —
Европска престоница културе

Изложба радова студената Академије уметности
у Новом Саду
А РАДОСТ ПЕСМУ ПЕВА!
биће реализована током фестивала
Ментор: проф. Атила Капитањ

УЛАЗ НА СВЕ ПРОГРАМЕ
ЗМАЈЕВИХ ДЕЧЈИХ ИГАРА ЈЕ СЛОБОДАН!

Издавач
Међународни центар књижевности за децу
ЗМАЈЕВЕ ДЕЧЈЕ ИГРЕ
21000 Нови Сад, Змај Јовина 26
Телефон: 021 6613 648; 6611 266
Факс: 021 526 245
Е-mai1: zdigre@gmail.com
www.zmaј evедесј еigre. org.rs

За издавача
Душица Мариновић, директор

Ликовно обликовање публикациј е
ПЛАКАТИЛА, студио Нови Сад

Штампа
Форум, Нови Сад

Нови Сад
2018.

ДОБАР ДРУГ

Који има доброг друга,
не боји се очајања:
поделена туга
уполаје мања.
Подељена cpeћa
два путаје већа!

Јован Јовановић З